Ēriks Delpers IESPĒJA BŪT VESELAM

UZTURS UN PĀRTIKAS PIEDEVAS

Kā liecina pasaules statistika, mūsu veselība tikai 10% gadījumu ir atkarīga no medicīnas, bet pārējos 90% – no mums pašiem. Veselības pamatā ir ticība Radītājam un saviem spēkiem, veselīgs uzturs, labs ūdens, organismā pietiekams daudzums vitamīnu un mikroelementu. Attīstītajās valstīs, piemēram, Japānā uztura bagātinātājus lieto 90% iedzīvotāju, ASV – 70%, Latvijā pagaidām tikai 10%. Latvija ieņem gandrīz pirmo vietu mirstības ziņā.

Cilvēki vēlas būt skaisti un veseli. To var panākt papildinot savu uzturu ar pietiekošu daudzumu mikroelementu, vitamīnu u.c. trūkstošo vielu. Uztura bagātinātājus ir gudrāk pārdomāti un koncentrētāki nekā ikdienas uzturs. Katrā kontinentā jau izsenis ir zināmi labākie uztura bagātinātāji. Tie tagad ir apkopoti un iekļauti Coral Club kompānijas katalogā.

Diemžēl vairums cilvēku uzturā lieto apmēram 80 % tādu produktu, kas rada skābu vidi, galvenie no tiem ir gaļa, zivis, žāvējumi, desas, manna, konditorejas izstrādājumi un maize no smalkiem miltiem, rafinētais cukurs (brūnajam cukuram ir neitrāla reakcija), ievārījums, eļļa, melnā tēja, kafija, šokolāde, alkoholiskie dzērieni.

Bāzisku vidi organismā rada augļi, dārzeņi un to sulas, kartupeļi, nevārīts un nepasterizēts piens, skābpiena produkti, ziedputekšņi. Piemēram, tāds skābs auglis kā citrons veido vissārmaināko vidi. Protams, uzturā jālieto dažādi produkti, tomēr jāskatās, lai veidotos līdzsvars starp patērētajiem skābu un bāzisku vidi veidojošiem produktiem. Noteikti jālieto svaigi pagatavots ēdiens, jo organisms ļoti cieš no veciem ēdieniem. Labāk ēst pašu vai ģimenes locekļu ar mīlestību pagatavotu ēdienu, kaut vai tas būtu ļoti vienkāršs. Jāatceras, ka organisms vairāk cieš no pārēšanās nekā no bada.

 

Pārtikas piedevas

Lai arī kā censtos lietot sabalansētu uzturu, tomēr mēs nekad nevaram precīzi zināt, kādu daudzumu vitamīnu, minerālvielu un citu organismam nepieciešamo vielu satur mūsu lietotā pārtika. Bez tam, lai nodrošinātu organisma vajadzības pēc kāda vitamīna vai mikroelementa, mums būtu jāpatērē milzīgs daudzums kāda augu valsts produkta, kas praktiski nebūtu iespējams. Piemēram, viena kapsula mikrohidrīna, kas ir spēcīgākais un efektīvākais šobrīd pasaulē pieejamais dabīgās izcelsmes antioksidants, iedarbības efektivitātes ziņā ir ekvivalenta 10000 glāžu svaigi spiestas apelsīnu sulas jeb 1 tonnai apelsīnu. Tātad, lai saglabātu labu veselību un darba spējas ir jālieto uztura bagātinātāji, kas palīdzētu mūsu organismam atbrīvoties no piesārņojuma, sakārtot jau radušās veselības problēmas, piepildīt organisma šūniņas ar tām nepieciešamajiem vitamīniem, minerālvielām, aminoskābēm.

 

Pārtikas piedevu ražošanas attīstība

1.paaudze. 20.gadsimta piecdesmito gadu vidū veidojās pirmā bioloģiski aktīvo vielu ražošanas paaudze, tā izmantoja arī ķīmiskas zāles. Šos produktus vāji apstrādāja, un dabīgās vielas tajos slikti saglabājās.

  1. paaudze. 20.gadsimta sešdesmitie – septiņdesmitie gadi. Izveidojas apmēram 100 firmas, starp tām arī Herbalife, Nonna. Raksturīga liela tieksme gūt peļņu, izmantojot revolūciju psiholoģijā, mārketingā. Produkti nav īpaši kvalitatīvi, jo ņemti no mākslīgi audzētām plantācijām.
  2. paaudze. Mūsdienās radušās apmēram 18 firmas, no kurām Latvijā darbojas tikai starptautiskā kompānija Coral Club. Izmanto dabīgā vidē augušus produktus. Galvenais kluba produkts ir koraļļu kalcijs Coral- Mine, ko iegūst dziļi okeāna ūdenī, kur tas veidojies gadu tūkstošos dabīgā vidē. Kad to ieber ūdens glāzē, tas atkal atdzīvojas. No tā lietošanas tīrās viss organisms, āda un seja sāk starot, sakārtojas stāja un kustības. Šīs paaudzes pārtikas piedevas palīdz izlabot to mehānismu, kas cilvēku novedis līdz slimībām, novērš gan apkārtējās vides, gan nekvalitatīvās pārtikas, gan ķīmiski radīto medikamentu iedarbības sekas cilvēka organismā. To var saukt par nākotnes medicīnu.
Šī ziņa tika publicēta sadaļā Koraļļu klubs. Pievienojiet to kā grāmatzīmi saite.