Ēriks Delpers IESPĒJA BŪT VESELAM

RŪPĒSIMIES PAR SAVA ORGANISMA VESELĪBU UN TĪRĪBU

 

Organisma piesārņojumi

Visi zinām, ka šobrīd uz Zemes praktiski nav vietas, kas nebūtu vairāk vai mazāk piesārņota. Palielinoties automašīnu skaitam, aizvien lielāks daudzums degvielas sadegšanas atkritumu nonāk apkārtējā vidē. Bieži gan uz sauszemes, gan ūdeņos notiek avārijas, kad pārvadātās ķīmiskās vielas, nafta un citi videi kaitīgi produkti nokļūst augsnē un ūdenī.

Lauki tiek apsmidzināti ar dažādām ķimikālijām, gan lai iznīcinātu kaitēkļus augu augšanas periodā, gan lai produktus ilgāk saglabātu pēc to novākšanas. Tas viss daļēji nonāk uzturā lietotajos produktos. Vēl esam spiesti apēst arī pārtikai pievienotos organismam kaitīgos konservantus, kas uz iepakojuma parādās kā burts E un aiz tā sekojošie skaitļi. Pakās pārdotās sulas bieži vien tiek apstrādātas ar radiāciju, lai iznīcinātu tajā esošās rūgšanas baktērijas un sula ilgi saglabātos. Etiķis iekonservē ne tikai pārtikas produktus, bet ieēsts, arī ķermeņa šūnas.

Tāpat mūs piesārņo arī ķīmiski sintezētie medikamenti un pat vitamīni, jo tie nav dabīgi un organisms tos nepazīst. Mākslīgā ceļā pagatavotas zāles var risināt atveseļošanos, bet nedod spēku šūnām – organisms atzīst tikai dabīgus produktus.

Jau no pirmajām dzīvības dienām cilvēku negatīvi ietekmē apkārtējais elektromagnētiskais lauks, ko veido aizvien pieaugošais sadzīves tehnikas skaits – televizori, datori, ledusskapji, mikroviļņu krāsnis. Straujais attīstības process pasaulē rada cilvēkos stresa situāciju. Viss ietekmē mūsu veselību, organisms tiek nomocīts, starpšūnu vide ir ļoti piesārņota.

Organisma piesārņojumu var iedalīt septiņās pakāpēs :

1) ārēji cilvēks šķiet vesels, tikai reizēm jūtas mazliet saguris;

2) nogurumam sāk pievienoties galvas, locītavu un muskuļu sāpes;

3) parādās dažāda veida alerģija, var rasties klepus ar tendenci pārvērsties astmā, rodas ādas slimības (psoriāze, ekzēma), cukura diabēts u.c.;

4) ir liekais svars, rodas miomas, fibromas, polipi un citi audzēji;

5) rodas slimības, kas saistītas ar orgānu saistaudu deformāciju – reimatisms, poliartrīts, jo locītavās un muskuļos uzkrājas urīnskābe, kas ir organisma sliktās olbaltumvielu pārstrādes rezultāts;

6) nervu kanāli ir tā piesārņoti, ka pa tiem nav iespējams nodot signālus, tāpēc rodas paralīzes, Parkinsona slimība u.c.;

7) organisms ir tik piesārņots, ka rodas neatgriezeniski procesi, kas saistīti ar šūnu un organismu sairšanu. Veidojas patoloģiskās šūnas (vēzis).

Lai tiktu galā ar veselības problēmām, cilvēki dodas pie ārstiem, bet klasiskā medicīna bieži vien neārstē cilvēku kopumā- katrs ārsts atbild par kādu atsevišķu cilvēka ķermeņa daļu. Līdz ar to īstais slimības cēlonis bieži vien netiek atklāts, bet ķīmiskie medikamenti tiek tērēti saujām. Rodas to pārdozēšana, kā arī organismam slodze, lai tiktu no tiem vaļā. Lai cilvēks būtu vesels, vispirms organisma šūnām ir jādod pietiekoši daudz uzturvielu, vitamīnu un minerālvielu.

Lai noteiktu slimības cēloņus, var veikt arī veselības pārbaudi ar R.Folla metodi, komplekso datordiagnostiku ar aparātu “Oberons”, kā arī noteikt veselības stāvokli ar asins piliena diagnostiku. Pēc diagnosticēšanas ārsti iesaka piemērotākos dabīgos uztura bagātinātājus veselības problēmas risināšanai.

Limfa

Visi ārējās vides piesārņojumi un bojā gājušās novecojušās šūnas vispirms nonāk cilvēka limfātiskajā sistēmā. Ikviens būs dzirdējis par limfu, tomēr tās nozīmi dažkārt nenovērtējam. Ir izveidojies uzskats, ka veselības saglabāšanā galvenā vērība jāvelta sirds un asinsvadu sistēmai. Tomēr nekādā gadījumā nedrīkst noniecināt arī limfu, jo tā ar asinsriti ir cieši saistīta.

Pa kapilāru sieniņām apkārtējos audos iekļūst asins plazma un veido starpšūnu šķidrumu, ar kura starpniecību starp asinīm un audiem notiek vielmaiņa. Daļa no šī audu šķidruma pāriet limfas kapilāros un veido limfas plazmu, kas tālāk plūst pa limfvadiem, nesot sev līdzi šūnu vielmaiņas produktus. Limfvadu ceļā ir limfmezgli, kas darbojas kā filtri.

Limfas cilvēka organismā ir vairāk nekā asiņu, un limfvadu garums pārsniedz asinsvadu garumu. Limfātiskā sistēma vistiešākajā veidā ir atbildīga par cilvēka imunitāti.

Lielas limfvadu grupas atrodas kāju cirkšņos, padusēs, gar elpvadu u.c. Pie limfātiskās sistēmas pieder arī limfveida audu veidojumi – mandeles un liesa.

Limfa plūst pa visu organismu, savāc no tā visu kaitīgo, izskalo no tā toksīnus, visu filtrē limfmezglos un ievada asinīs, lai tās tālāk nogādātu uz aknām un nierēm attīrīšanai un izvadīšanai no organisma. Tātad ar limfas starpniecību notiek asiņu piegādāto barības vielu un skābekļa novadīšana organisma šūnās, to barošana un attīrīšana.

Ir izpētīts, ka starpšūnu šķidrumā atrodas apmēram 80 % no visiem toksīniem un indēm. Ja šis šķidrums ir biezs, ne barības vielas, ne arī medikamenti nevar nokļūt šūnā un arī atkritumi un indes nevar izdalīties no šūnas. Izveidojas labvēlīga vide patogēno mikroorganismu attīstībai, un ar laiku rodas arī dažādas slimības. Pirmā ar slimībām cīnās limfātiskā sistēma, un tikai pēc tam, kad limfa ar tām netiek galā, slimības ainu var konstatēt ar asins analīzēm.

Par piesārņotu organismu liecina arī tādi simptomi kā mēles aplikums, nepatīkama smaka no mutes, tūskas, biežas augšējo elpošanas ceļu saslimšanas, klepus, iesnas, mandeļu iekaisumi.

Palīdzēsim limfai plūst

Viss ir kārtībā, ja limfas plūšanas ātrums ir pietiekošs un organisms nav pārāk piesārņots. Ja sirds ir tā, kas nodrošina asins cirkulēšanu organismā, tad diemžēl limfai nav līdzīga orgāna, kas veicinātu tās plūsmu. Tikai cilvēka muskuļu kustības rezultātā limfa var virzīties pa ķermeni, jo limfa cilvēka ķermenī plūst no lejas uz augšu līdz krūšu – kakla rajonam. Tātad mums pašiem ar savām fiziskajām aktivitātēm jāpalīdz limfai plūst un mūsu ķermeni tīrīt.

Limfas plūsmu veicina fiziskie vingrinājumi, kas saistīti ar roku kustībām, tajā skaitā slēpošana un peldēšana. Limfai plūst pa krūšu kurvi uz augšu palīdz elpošana, jo īpaši dziļā elpošana. Svarīga arī pareiza stāja: ejot vai sēžot jācenšas turēt taisnu muguru un paceltu galvu, plecus atvirzīt atpakaļ, lai krūšu kurvis nebūtu saspiests.

Limfa sārņus no organisma izvada arī ar siekalām, gļotādu izdalījumiem, ar krēpām, strutu veidā caur mandelēm un sviedriem. Tāpēc ir veselīgs fizisks darbs un sviedrēšanās pirtī. Sviedri pastiprināti izdalās un tiem ir nepatīkama smaka tikai tad, kad organisms ir piesārņots un netīrs.

 Limfas attīrīšana (10 dienas)

No rīta tukšā dūšā – lakricas sakne 1-2 tabl. (t.sk. mežrozīšu novārījums vai upeņu lapu novārījums ) – stimulē limfas izdalīšanos un attīrīšanos. Koraļļu ūdens 3 malki (vai vairāk) nodrošina organismu ar enerģiju un dzīvībai svarīgiem mikroelementiem. Pēc 1 stundas lucernu (vai Kelp) 1-2 tabl. tukšā dūšā – organismu attīrošs, aizsargā aknas.

 Pēc 1 stundas brokastis – 15-20 min pirms brokastīm: artišoks, ķiploks vai lecitīns 1 k.- žulti dzenoša iedarbība, attīra aknas.

Brokastu laikā melnā rieksta lapas 1tabl. un cinks 1 tabl. – baro organismu ar vitamīniem un mikroelementiem

Pēc 3 stundām – atkal sāk ar lakricu 1-2 tabl. un tādā pat secībā visus pārējos produktus.

Pirms pusdienām – Mega Acidofilus 1-2 tabl., gremošanas trakta labvēlīgās baktērijas, tad Artišoks, ķiploks vai lecitīns 1 k., ēšanas laikā melnais rieksts un cinks-1 tabl., baro organismu ar vitamīniem un mikroelementiem.

Uz nakti – lakricas sakni 1 tabl., lucernu 1 tabl. un lecitīnu 1 tabl. un 3 malkus koraļļu ūdens. Starp ēdienreizēm mikrohidrīnu 1 kaps. dienā vai 1 kaps. reizi 3 dienās – dod organismam enerģiju, rada organismā normālu sārmainu vidi.

Attīrīšanas laikā dzert tikai tīru ūdeni 1.5-2 l dienā (izslēgt visas tējas, kafijas, kompotus , limonādes, sulas).

Šī ziņa tika publicēta sadaļā Koraļļu klubs. Pievienojiet to kā grāmatzīmi saite.