Ēriks Delpers IESPĒJA BŪT VESELAM

ŪDENS – VISAS DZĪVĪBAS PAMATS

Ūdens cilvēka organismā. Lai mēs varētu dzīvot, mums ir nepieciešams gaiss, ūdens, pārtika. Cilvēks ap 70 % sastāv no ūdens. Ūdens organismā – starpšūnu šķidrums, šūnu iekšējais šķidrums, asinis, limfa, pārējie šķidrumi (urīns, sviedri utt.). Smadzeņu sastāvā apmēram ap 90 % ir ūdens, kaulu sastāvā ir ap 15 % ūdens. Ja bērns, atrodoties mātes miesās, sastāv 90-95 % no ūdens, tad piedzimstot jau tikai 75%. Pakāpeniski dzīves laikā cilvēks ūdeni zaudē, un veca cilvēka organisms tikai ap 55% sastāv no ūdens. Tātad novecošanās saistīta ar izžūšanu. Piemēram, ja cilvēka svars ir 80 kg, tad ūdens viņā sver apmēram 48 kg, no kura 3,5 kg ir asins plazma, 12,5 kg – starpšūnu šķidrums ar limfu, bet 32 kg ir ķermeņa šūnu šķidrums. Arī pārtiku, ko mēs lietojam, apmēram 60-90 % sastāv no ūdens. Ūdens ir visas dzīvības pamats. Cilvēkam dienā nepieciešams 1.5–2 l ūdens, lai visi dzīvības procesi notiktu pilnvērtīgi. Lai šūnas būtu dzīvīgas un veselas, cilvēkam jādzer tīrs, bāzisks (sārmains), pareizi strukturēts ūdens.

Ūdens tīrība (ekoloģija). Daudzos gadījumos cilvēku slimības izraisa tieši netīra ūdens lietošana. Jālieto tikai ekoloģiski tīrs ūdens. Pasaules ekoloģiskā problēma – netīrs ūdens. Ūdens hlorēšana – hlors uzsūcas organismā un indē to no iekšpuses, ļoti bīstama, jo kā gāze tas strauji izplatās organismā, nonākot arī smadzenēs un spēcīgi graujot neironu darbību. Nedrīkst dzert ūdeni no krāna. Arī minerālūdeņus nedrīkst dzert ilglaicīgi, jo tie ir skābi. Labi ir aku un dziļurbumu ūdeņi, bet arī šeit svarīga ir ekoloģiskā situācija tajā vietā, kur aka atrodas.

Skābā vidē šūnas kļūst neaktīvas, neuzņem vajadzīgo barību, kļūst vārgas un nespēj veikt savas funkcijas. Skābā vidē nedarbojas 2500 fermentu no organismā esošajiem 3000 fermentiem – tātad nenotiek lielākā daļa visu dzīvībai svarīgo reakciju un procesu, kuros piedalās fermenti. Vienīgais veids, kā palīdzēt organismam noturēt vajadzīgo skābju – sārmu līdzsvaru normas robežās, ir regulāri dzert sārmainu, tīru ūdeni (dienā 1.5- 2 l).

Ūdens struktūra. Ūdens ir pareizi strukturizēts kristāls – tas uzkrāj sevī informāciju un strukturizējas mūzikas, gaismas, vārdu ietekmē. Tikai pareizi strukturizēts ūdens ir organismam izmantojams. Laba mūzika, mīļi vārdi, lūgšanas utt. var palīdzēt nepareizi strukturizētam ūdenim sakārtoties pareizi un veidot pareizu kristālisku režģi. Lai piešķirtu ūdenim pareizu struktūru, organisms patērē daudz savas enerģijas.

Minerālu sastāvs. Ūdenī jābūt organismam svarīgākajiem makro un mikro elementiem, kas nepieciešami organisma normālai pilnvērtīgai darbībai – Ca, Zn, Se, Fe, Mg, Si, S, Na, K, utt. Ilgstoši dzerot ūdeni bez mikroelementiem (destilētu, filtrētu), organismā rodas katastrofāls mikroelementu trūkums, kas var izraisīt daudzas smagas saslimšanas.

Kāds ūdens jālieto? Ja dzeram tādu šķidrumu, ko organisma šūnas nevar uzņemt, iznāk, ka slāpstam, kaut arī dzeram. Ir dažādi ieteikumi, cik daudz šķidruma būtu dienas laikā jāizdzer. Vieni iesaka 2 litrus, citi uzskata, ka jādzer, cik gribas, bet tīrs ūdens, nevis kafija, ķīselis vai kas cits.

Tīrs ūdens, pirmkārt, nozīmē, ka tas ir bez hlora, jo hlors nonāvē jebkuru dzīvību. Dzeramajam ūdenim pēc fiziskajām un ķīmiskajām īpašībām jābūt pēc iespējas līdzīgākam mūsu organisma šūnās esošajam šķidrumam.

Vārīts ūdens neder, jo ir nedzīvs. Atdzesēts, vārīts ūdens, nekairinot gļotādu, palīdz izdalīties žultij, bet pēc dienas tas pārvēršas par indi, kas izraisa daudzas kaites. Ideāls ir akas un avota ūdens. Daudzstāvu māju ūdensvadā ūdens ir gan hlorēts, gan arī enerģētiski netīrs, jo, izejot pa mājas ūdensvada caurulēm, savāc no kaimiņu dzīvokļiem dusmu, strīdu un citas negatīvās enerģijas.

 

Dažādu šķidrumu raksturojošo parametru salīdzinošā tabula :

 

Šķidrums                 Virsmas spraigums                 Oksidācijas potenciāls      pH līmenis

 

Krāna ūdens Rīgā                    73            +200                                        6.5

Saldināts gāzētais ūdens          75            +485                                        2.5

Dabīgā apelsīnu sula               70            +52                                          4.6

Koraļļu ūdens Coral Mine   63            +59                                          7.5 – 8.5

Asinis                                     45            +59                                          7.35 -7.45

 Virsmas spraigums

Atkarībā no šī rādītāja ūdeni vēl arī sauc par smago vai vieglo ūdeni. Virsmas spraigums krāna ūdenim ir 73 dini uz centimetru, bet asinīm tikai 45. Tas nozīmē – lai barības vielas caur šūnas membrānu varētu nokļūt šūnā un toksīni izietu no šūnas ārā, organismam krāna ūdens virsmas spraigums ir jāsamazina. Organisms šim darbam tērē zināmu enerģiju. Bet ar gadiem organismam šīs spējas samazinās, līdz ar to ūdens ar grūtībām nonāk šūnās. Starpšūnu šķidrums paliek aizvien biezāks, organisms aizvien vairāk piesārņojas. Paaugstinoties ķermeņa temperatūrai, tā šķidrumu virsmas spraigums samazinās – tā organisms vieglāk atbrīvojas no sārņiem un toksīniem.

Oksidācijas potenciāls

Šis rādītājs raksturo to, cik ātri organismā norit oksidācijas process (līdzīgi kā dabā rūsa saēd metālu). Jo šis rādītājs kādai vielai lielāks, jo, to lietojot uzturā, organismā ātrāk norit tā novecošanās procesi.

 

PH līmenis

Vēlamais pH līmenis cilvēka organismā ir 7.4, siekalās – pH 7.4,

asinīs – pH 7.45, limfā – pH 7.5, urīnā – pH 5.5. Zinātne attiecības starp skābumu un sārmainumu mēra pēc 1 – 14 skalas. Ph 1-7 skābuma, 7 -14 sārmainuma rādītājs. Pie pH 7.4 šūnas iekšējā vide atrodas savā dabiskajā, vāji sārmainā stāvoklī, kurš vislabāk der fermentiem, kuri funkcionē šūnas iekšienē un spēj sasniegt maksimālo efektivitāti. Pietiekams ūdens daudzums, kurš iziet caur šūnu, atbalsta vāji sārmainas vides uzturēšanu un nodrošina šūnas veselību.

Nieres attīra asinis no liekajiem ūdeņraža joniem, kas ir skābuma iemesls, un izvada tos ar urīnu. Jo vairāk urīna izdala nieres, jo vieglāk ķermenim uzturēt savus iekšējos orgānus sārmainā stāvoklī. Asinis vienmēr ir sārmainas, tām pH ir 7.35 – 7.45. Tas tiek nodrošināts uz pārējo orgānu rēķina.

PH līmeni siekalās var pārbaudīt ar vienkāršāko pH līmeņa indikatoru – lakmusa papīru. To mirkli patur uz mēles, saslapinot ar siekalām. Pēc papīriņa iekrāsošanās, salīdzinot to ar tabulā norādīto krāsu, var secināt par pH līmeni organismā (zili-lillā krāsa – laba, sārmaina vide; dzeltenā krāsa – slikta, skāba vide). Ja organismā vide ir skāba, skābeklis ūdens molekulā ir cieši piesaistīts, un līdz ar to samazinās pH līmenis. Šūnām sāk trūkt skābekļa. Skābā vidē samazinās organisma imunitāte, ātrāk vairojas asinīs nokļuvušās baktērijas un vīrusi, pasliktinās spējas uzņemt vitamīnus un mikroelementus. Sāk attīstīties sirds, asinsvadu, locītavu, kā arī onkoloģiskās kaites. Ja uzturā lietojam tādus skābus dzērienus kā kafiju un jo īpaši kolu, spraitu un citus gāzētus un ķimizētus dzērienus, organisms kļūst skābs.

Skāba vide izsauc atsevišķu nervu galu kairinājumu. Šāda kairinājuma rezultātā smadzenes ievēro ķīmiskās vides sastāva izmaiņas un signāls pārvēršas sāpju formā, tātad saprāts to uztver sāpju veidā. Citiem vārdiem runājot, sāpju iemesls ir skābuma paaugstināšanās organisma iekšienē.

Kāpēc ik dienu organismam ir nepieciešams ūdens?

 

 1. Bez ūdens nav dzīvības.
 2. Ūdens katras ķermeņa šūniņas iekšienē ģenerē elektrisko un magnētisko enerģiju – dod spēku dzīvot.
 3. Ūdens – šūnu struktūras arhitektūras projekta saistošais materiāls.
 4. Ūdens – galvenais visu veidu barības, vitamīnu un minerālu šķīdinātājs. Tas sadala barību sīkās daļiņās, uztur metabolisma un uzsūkšanas procesus.
 5. Ūdens uzlādē barību ar enerģiju, tādējādi barības daļiņas iegūst spēju nodot šo enerģiju barības pārstrādes procesā organismam. Lūk, kāpēc barībai bez ūdens nav absolūti nekādas enerģētiskas vērtības.
 6. Ūdens paaugstina organisma spēju uzsūkt dzīvībai svarīgas vielas, kas atrodas barībā. Ūdens nodrošina visu vielu transportēšanu organisma robežās.
 7. Ūdens pastiprina eritrocītu spēju uzkrāt skābekli plaušās.
 8. Šūnā iekļuvušais ūdens apgādā to ar skābekli un aiznes pārstrādātās gāzes uz plaušām, lai tās tiktu izvadītas no organisma.
 9. Ūdens izvada toksiskos atkritumus no dažādām ķermeņa daļām, aizgādā tos uz aknām un nierēm kur noslēdzas attīrīšanas cikls.
 10. Ūdens – galvenais smērvielas materiāls locītavās, veicina artrīta un krustu sāpju novēršanu. Mugurkaula diskos ūdens rada “amortizējošos ūdens spilvenus”.
 11. Ūdens – pats labākais līdzeklis pret aizcietējumiem.
 12. Ūdens palīdz samazināt sirdslēkmju un insultu risku. Ūdens aizsargā sirds artērijas un smadzenes no aizsērēšanas.
 13. Ūdens – svarīgākais ķermeņa dzesēšanas sistēmas (sviedri) un apsildīšanas (elektrizācijas) elements.
 14. Ūdens dod mums spēku un elektrisko enerģiju visām smadzeņu funkcijām un vispirms domāšanai.
 15. Ūdens ir nepieciešams visu hormonu ražošanai smadzenēs, ieskaitot melatonīnu.
 16. Ūdens var novērst traucējumus, kuri saistīti ar uzmanības deficītu kā bērniem, tā pieaugušajiem. Ūdens palīdz novērst glaukomu.
 17. Ūdens paaugstina darbaspējas, uzlabo uzmanības fiksāciju.
 18. Ūdens – pats labākais tonizējošais dzēriens bez kaitīgas blakusiedarbības.
 19. Ūdens palīdz noņemt stresu, trauksmi un depresiju. Ūdens regulē miegu.
 20. Ūdens palīdz atbrīvoties no noguruma – dod jaunības enerģiju.
 21. Ūdens dara ādu gludu, aizkavējot novecošanos. Ūdens rada spožumu acīs.
 22. Ūdens normalizē kaulu smadzeņu asinsriti- palīdz novērst leikēmiju.
 23. Ūdens ir absolūti nepieciešams, lai paaugstinātu imūnsistēmas darba efektivitāti mainoties klimatiskajiem apstākļiem, tāpat arī cīņai ar infekcijām un vēža šūnām.
 24. Ūdens šķidrina asinis un gādā, lai tās nesarecētu cirkulācijas procesā.
 25. Ūdens un sirds saraušanās šķidrina asinis un rada viļņus, kuri neļauj cietajām vielām nosēsties uz asinsvadu sieniņām.
 26. Ūdens – pats labākais svara samazināšanas līdzeklis. Dzerot ūdeni savlaicīgi, var nomest lieko svaru bez īpašām diētām.
 27. Atūdeņošanās- iemesls toksisku vielu nosēdumiem organismā. Ūdens iztīra šos nosēdumus.
 28. Ūdens apvieno smadzeņu un ķermeņa funkcijas, paaugstinot spējas sasniegt mērķus. Ūdens palīdz novērst atmiņas zaudēšanu novecojot, samazināt Alcheimera slimības saslimšanas risku, izkaisīto sklerozi, Parkinsona slimību un Lou Geriga slimību.
 29. Ūdens palīdz tikt vaļā no kaitīgiem ieradumiem, ieskaitot tieksmi uz kofeīnu, alkoholu un narkotikām.

Cilvēkam nav paredzēti ūdens rezervju uzkrāšanas orgāni, tāpēc ūdens ir jādzer regulāri visas dienas laikā.

Dabīgs ūdens ar koraļļu kalciju Alka Mine spēj cilvēku darīt možu un veselu!

 

Labs ūdens – tas ir pamats cilvēka dzīvībai un veselībai.

Šī ziņa tika publicēta sadaļā Koraļļu klubs. Pievienojiet to kā grāmatzīmi saite.