Ēriks Delpers IESPĒJA BŪT VESELAM


Categories:

UZTURS

 

Pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs ir viens no svarīgākajiem labas veselības priekšnoteikumiem. Cilvēka organisms sastāv no divpadsmit orgānu sistēmām un katrai no tām ir nepieciešams savs daudzums aminoskābju, olbaltumvielu, tauku, vitamīnu, minerālvielu, fermentu un citu vielu. Svarīgi organismam dot pietiekamā daudzumā visu, lai tas spētu pats pilnvērtīgi funkcionēt un cīnīties ar slimību izraisošiem faktoriem.

Gudrība cilvēkā ienāk, uzkrājot pieredzi, apgūstot zināšanas un, protams, ieklausoties savā sirds balsī. Gudrs cilvēks mācās arī no citu tautu pieredzes. Zināšanas par pareizu uzturu ienāk pakāpeniski, lielāko tiesu ar pieredzi. Labāk būtu, saklausot gudrību, to uzreiz izmantot.

Ikdienā ēdam trīs reizes un produktu saturs bieži vien ir vienveidīgs. Paiet gadi, un organismā sāk izteikti trūkt daudz mikroelementu, vitamīnu un citu svarīgu produktu. Labi, ja cilvēks ir iemācījies ieklausīties sevī un uzsāk papildus lietot tos produktus, kurus prasa organisms. Bet, ja tas tā nav, tad papildus uzturā jāsāk lietot uztura bagātinātāji. Tās ir dabīgas vielas, ko lieto ierobežotā daudzumā nepilnvērtīga vai nesabalansēta uztura bagātināšanai.

Valstīs, kur vidējais dzīves ilgums pārsniedz astoņdesmit gadu robežu, jau sen papildus uzturā lieto dabīgus uztura bagātinātājus. Japānā, Okinavas salā, kur iedzīvotāji lieto ūdeni ar Sango koraļļiem, vidējais dzīves ilgums pasaulē ir visaugstākais. Ja cilvēka šūnu smalkajā struktūrā – molekulās un atomos iztrūkst minerālvielu, tajās iestājas vājums. Atomi molekulās ir savienoti savstarpējās ķēdēs. Ja kāda mikroelementa trūkst, tad šī atomu ķēde ir nepilnīga un molekula ir vāja. Katra šūna spēj dāvāt labsajūtu un spēku.

Darbā vai sportojot līdz ar sviedriem no organisma tiek izvadītas izmantotās minerālvielas. Tātad ik dienu mēs zaudējam daudz mikroelementu. Līdzīgi kā vīnogu ķekarā – ja izrauj pusi no ogām, tas izskatās sairis. Mikroelementi ir jāatgriež ar pareizu uzturu. Ja šūnas ir vājas, tad tām ar baktērijām un slimībām nav spēka cīnīties. Tikai pareizs un pilnvērtīgs uzturs spēj organismam piegādāt vajadzīgās vielas un dot nepieciešamo enerģijas daudzumu. Cilvēks, protams, pats izlemj, vai ieklausīties labā padomā un sākt domāt par savu veselību vairāk.

Ir jāzina zelta likums: Dievs cilvēku radīja kā pašu pilnību. Organisma šūniņas zina savas funkcijas un tās vienmēr izpildīs, ja tām pietiks spēka. Tātad cilvēkam pašam par sevi ir jādomā un organisms jānodrošina ar visu nepieciešamo. Viss radītais rada patiesu izbrīnu. Cik lieli ir Dieva darbi mūsos un cik pilnīgi mēs esam radīti!

To zinot, vienmēr ir jābūt pārliecinātam: ja organismam dodam pilnvērtīgu uzturu, tad tas savu darbu paveiks. Iekavētās dienas atstāj būtiskas pēdas, un daudzviet organismā iestājas vājums. Mūsu miesa ir dota visai dzīvei, un nav iespējams nomainīt kāju vai pirkstu. Tas, kas mums dots – tas ir uz mūžu. Tas mums ir jāauklē un par to jārūpējas.

Pēc 30 dzīves gadiem lielai daļai cilvēku organisma šķidrumi jau ir stipri piesārņoti, mikroelementu daudzums sarucis gandrīz uz pusi. Ja mājas pamatiem samazinātos cementa izturība uz pusi, tad tā sāktu brukt. Līdzīgi tāpat ir cilvēka organismā- mikroelementu trūkums veicina tā sabrukšanu. Mikroelementu trūkums rada molekulāro savienojumu nepilnvērtību, līdz ar to šūnu smalkākā struktūra ir vāja. Vāju un piesārņotu organismu viegli pārņem slimības. Piesārņošana veicina organisma paātrinātu novecošanu.

Veselā miesā ienāk vesels gars. Gars ir pati pilnība un tas var ienākt tikai harmoniskā un pilnvērtīgā vidē. Ja cilvēkā nav gara gaismas, tad nav arī labas veselības.

Laiks, kurā mēs dzīvojam, prasa īpašu gudrību un zināšanas. Veikalus ir pārpludinājušas preces ar veselībai bīstamiem konservantiem un krāsvielām. Tās veicina onkoloģisko saslimšanu, alerģiju, rada nervu sistēmas traucējumus. Aptiekas pildās ar jauniem ķīmiskiem medikamentiem. Dabīgie uz cilvēku iedarbojas lēnāk, bet efektīvāk.

Trīs gadu laikā Pasaules dabas fonds 12 ES valstīs veica pētījumus par ķīmisku piesārņojuma ietekmi uz cilvēku organismu. Pētījuma gaitā eiropiešu asinīs tika atrastas 73 no 107 bīstamajām ķīmiskajām vielām, kuras pamatā sastopamas ikdienā lietojamos produktos un sadzīves ķīmijā. Pārtikas rūpniecība izmanto daudz veselībai bīstamu konservantu un emulgatoru. Piesārņotais organisms steidzami ir jāattīra.

Padoms – lai uzturētu un saglabātu veselību, lai nodzīvotu ilgu mūžu ieteicam veikt trīs galvenās darbības:

  1. Organisma šūnas nepieciešams padzirdīt ar labu, mikroelementiem bagātu koraļļu ūdeni Coral-Mine. Koraļļu kalcijam savienojoties ar ūdeni, tajā jonu veidā izšķīst 70 mikroelementi. Ikdienā lietojot koraļļu ūdeni organismam tiek atgriezts iztrūkstošais mikroelementu daudzums.
  2. Jāattīra organisms no kaitīgām vielām, izvadot skābes un sārņus. Organisma sastāvā ir ap 70% ūdens. Starpšūnu šķidruma skābju sārmu līmenim jābūt normālam pH – 7,4. Skābā vidē šūnas aizveras un tām ir grūti darboties. Šajā sakarā ieteicams vismaz pusgadu lietot koraļļu ūdeni Coral-Mine un mikrohidrīnu. Limfas attīrīšanai ieteicama lakricas sakne.
  3. Nepieciešams attīrīt zarnu traktu. Ir zināms, ka no 70 līdz 90 % cilvēku ir parazīti (spalīši, cērmes, lenteņi u.c.). Kopumā ir pazīstami vairāk kā 200 veidu parazītu. Šajā sakarā ieteicams vispirms mēnesi lietot koraļļu Coral-Mine ūdeni, melnā rieksta lapas, papaiju, skudru koka mizu, zāļu kombināciju Nr.7 un tad reizi gadā iesakām komplekso organisma attīrīšanas programmu 2 Kolo Vada plus. Tā ir efektīga, kompleksa, droša, triju etapu, dabīga, netraumējoša attīrīšanas programma. Pēc lietošanas organisms atgūst dabīgu tā pašregulācijas līmeni.

Svarīgi ir ikdienā paaugstināt imunitāti. Stipra imunitāte ir spēcīgi un aktīvi leikocīti, kas spēj uzvarēt jebkuru slimību. Stiprināt imunitāti nozīmē pabarot, padzirdīt leikocītus. Imunitātes paaugstināšanai ieteicams lietot koraļļu kalciju Coral-Mine, ehināceju, aktivīnu, spirulīnu, cinku, eksta-si un mikrohidrīnu.

Labs, mikroelementiem bagāts koraļļu ūdens Coral-Mine, sārņu izvadīšana un organisma skābju – sārmu līmeņa normalizēšana, limfas attīrīšana, zarnu trakta attīrīšana un organisma bagātināšana ar mikroelementiem un vitamīniem, imunitātes paaugstināšana – šīs vienkāršās darbības dos spēju būt veselam visu mūžu!

Jau kopš Ādama un Ievas laikiem, organisms atpazīst un pārstrādā tikai dabīgus produktus. Jā, ar ķīmiskām zālēm notiek dažādi ķīmiski procesi, bet tie kopumā organismu tikai vājina. Tūkstošu gadu laikā cilvēce ir iepazinusi svarīgākos dabīgos medikamentus un tos izmanto. Vajadzētu to darīt daudz drošāk.

Kopumā organismam ir nepieciešami 12 vitamīni, 70 mikroelementi, 28 aminoskābes, šķiedrvielas, fermenti un citas vielas. Ikdienā to ir grūti novērtēt, kuru ir pietiekoši un kuru trūkst. Tāpēc pasaulē jau vairākus desmitus gadu ir izveidoti uztura bagātinātāji, kas aptver visas organismam nepieciešamās vielas. Attīstītākajās valstīs tos lieto daudz vairāk un rezultātā cilvēku vidējais dzīves ilgums ir pagarinājies.

Uztura bagātinātāji nav dārgāki par ikdienas produktiem vai dzērieniem. Tie ir gudrāk un pārdomātāk veidoti, lai ietvertu visu, kas organismam nepieciešams. Tie ir sabalansēti un bagātināti. Tie dod spēku šūnām, un organisms spēj atrisināt radušās problēmas.

No daudzu gadu pieredzes varu teikt, ka arī veselam cilvēkam periodiski ir nepieciešams lietot uztura bagātinātājus. Ikdienā dzeru ar Sango koraļļiem bagātinātu ūdeni, lietoju lucernu, mikrohidrīnu, lecitīnu, minamīnu, melnā rieksta lapas, žibulīšus, cinku, dzelzi, selēnu, ehināceju, ķiploku un citus.

Tieši Dieva vārdi man deva liecības spēku par to nozīmi, un daudzi ticot tagad tos lieto ikdienā. Vesela cilvēka miesa spīd gaismā, jo gars sakārtotā miesā spēj viegli ienākt. Līdz ar garu organismā ienāk dzīvības enerģija – tātad veselība.

Cilvēka veselība ir atkarīga no mūsu pašu darbības. Vispirms nepieciešama vēlēšanās būt veselam un ticība tam, ka tas ir iespējams. Tad organisms ir pietiekoši jāpadzirda, jāpabaro un jāattīra.

Ikdienā lietojamam ūdenim ir jābūt tīram, dzīvam, bioloģiski pieejamam, strukturētam un bagātam ar mikroelementiem. Bez ūdens cilvēks dažu dienu laikā var aiziet bojā. Pieaugušam cilvēkam ūdens sastāda vidēji 75% no svara, vecumdienās – apmēram 58 – 65%. Tātad novecošanas process tiešā veidā ir saistīts ar ūdens zudumu organismā.

Lai šūnas spētu asimilēt krāna ūdeni, organismam krietni vien ir jānopūlas. Organisms šim procesam tērē līdz 10% enerģijas. Ūdenim ar savām fizikālajām un ķīmiskajām īpašībām būtu jābūt līdzīgam asins rādītājiem.

Labāk būtu dzert avota vai akas ūdeni. Tāds ūdens ir dzīvs. Tas ir pareizi strukturizēts. Krāna ūdens, kas izgājis caur sūkni, daudziem filtriem un māju pagrabiem, ir ar sajauktu struktūru. Tas ir uzņēmis apkārtējo enerģētiku un kļuvis lietošanai nederīgs. Vārīts ūdens ir nedzīvs. Viss tas, kas likts klāt dzeršanai, to bagātina, bet neatdzīvina.

Lietojot ūdeni, kas bagātināts ar Sango koraļļu kalciju, organisms saņem ap 70 mikroelementiem un bagātinās ar skābekli. Tiek izvadīti toksīni, sārņi. Koraļļu kalcijs pārveido ūdeni par dzīvu ūdeni. Tas izveido par pareizu ūdens smalko struktūru un spēj normalizēt skābju – sārmu līmeni organismā. Koraļļu ūdens Coral- Mine pēc sava ķīmiskā sastāva ir līdzīgs mūsu starpšūnu šķidrumam, tāpēc tas lieliski asimilējās. Iedzerts, tas uzlabo šūnu vidi, un organismā labāk spēj darboties mūsu gars.

Šūnas sava mūža laikā spēj atjaunoties noteiktu skaitu reižu. Vairums šūnu dzīves ilgums ir līdz septiņiem gadiem. Ja ikdienas uzturs ir bijis vājš, tajā iztrūkušas minerālvielas, vitamīni un citas vielas, tad šūnu dzīves ilgums krasi samazinās. Tāpēc lai nav brīnums, ka daudzi cilvēki, it sevišķi vāji attīstītās valstīs, kur uzturs ir bēdīgs, nesasniedz septiņdesmit gadu robežu. Par cēloni tam, protams, var būt arī alkohols, narkotikas vai slimības.

Uzturam ir jābūt pilnvērtīgam un pietiekamam. Mikroelementi organismam ir vajadzīgi kā miesas pirmsākuma pamats atomu un molekulu līmenī. Tāpat citi uztura bagātinātāji, kas pagatavoti no dabīgām vielām un izraudzīti kā labākie no daudziem pasaules kontinentiem un valstīm, dāvā organismam spēku, harmoniju un stimulē organismu uz sakārtotību un veselību. Spēcīga šūna spēs uzvarēt slimību. Gēnu līmenī katrai šūnai ir pietiekoši informācijas, kā viņai rīkoties konkrētā situācijā un kā uzvarēt slimību.

Radītājs vēlas cilvēkus darīt veselus ne ar ķīmiskām, bet dabīgām vielām. Kas to pieņem, tas saņem garā stiprinājumu un svētību. Dabīgais ir pati pilnība. Cilvēks ar saviem izgudrojumiem nekad nevarēs pārspēt Radītāja pilnību. Kad mēs atzīstam un uzturā lietojam to, kas ir Viņa roku darbs, tad iegūstam veselību un dzīves spēku.

Sirds vienmēr pasaka priekšā, kas dzīvē ir galvenais. Arī saistībā ar uzturu, ir jāiemācās ikdienā lietot to, ko prasa organisms. Bērns to parasti skaidri jūt, bet pieaugušajam ir uzmanīgi jāieklausās – gars saka priekšā. Ēšanas procesā veidojās cilvēka veselība. Vispirms, lai ir dota ēdienam svētība un tad ēšanas laikā, lai piedalās arī domas. Vienaldzīgi ēstu ēdienu organisms uzņem slikti. Jāēd ir bez steigas, pilnīgi sakošļājot un domājot, lai tas organismam dod labumu. Pareizi ēst, nozīmē uzņemt uzturvielas pilnvērtīgi.

Ēšana nozīmē Radītāja dāvāto dzīvības spēku uzņemšana no dabīgiem produktiem. Ēst vajag nedaudz mazāk, nekā gribās. Ēšana ir nopietns pasākums. Organisms par sāta sajūtu paziņo ar nokavēšanos. Pārmērīga ēšana novārdzina. Nedrīkst ēst vecus ēdienus. Nedrīkst ēst vienveidīgus ēdienus.

Gudrs cilvēks ir sapratis, ka veselību var iegūt un arī saglabāt ikdienā lietojot uztura bagātinātājus, kas organismam dāvā mikroelementu, vitamīnu, aminoskābju, tauku, olbaltumvielu un fermentu iztrūkstošo daļu.

Būsim skaisti un veseli!