Ēriks Delpers IESPĒJA BŪT VESELAM

ZOBU SKAISTUMS UN VESELĪBA

 

Vai jūs zināt, ka smaids uzlabo garastāvokli, bet veseli zobi ceļ jūsu pašapziņu? Pēc Vācijas stomatoloģijas institūta datiem:

– 70% cilvēku uzskata, ka laba pašsajūta atkarīga no veseliem zobiem;

– 66% uzskata, ka skaisti zobi ir veselības pazīme;

– 60% saista pašapziņu ar zobu baltumu;

– 61% novērtē sevi atkarībā no zobu stipruma un veselības.

Ja ir veseli zobi, koptas lūpas, smaidīt gribas biežāk. Patīkams smaids dara cilvēku skaistāku, skatienu mirdzošāku. Bet diemžēl vizīti pie zobārsta atliek līdz pēdējam brīdim, taču jo ielaistāka slimība, jo procedūra nepatīkamāka.

Zobu, smaganu un mutes dobuma gļotādas stāvoklis liecina par cilvēka attieksmi pret savu veselību. Pēc estētiskiem parametriem, zobu stāvoklis ietekmē visu organismu. Slikti zobi ir infekcijas avots organismā, tas var būt par iemeslu tādām slimībām kā haimorītam un tonssilītam, kuru rezultātā var veidoties sirds, aknu un locītavu slimības. Mutes dobums ir „pirmais zvans” gremošanas trakta problēmām.

Mutes gļotāda, smaganas un pats zobs negatīvi reaģēs uz kuņģa – zarnu trakta slimībām, sirds – asinsvadu, endokrīnās sistēmas slimībām, imunitātes pazemināšanos, vitamīnu un mikroelementu trūkumu, organisma piesārņojumu.

Lai nebūtu šādu problēmu, ir nepieciešama mutes dobuma higiēna, sistemātiska medicīniskā apskate un ārstēšana, kā arī jānodrošina organisms ar visām nepieciešamajām barības vielām, pirmkārt ar vitamīniem un minerāliem. Tīrīt zobus ir nepieciešams divas reizes dienā: no rīta pēc brokastīm un ļoti rūpīgi vakarā.

Mutes dobuma kopšanai lielisks līdzeklis ir Mikrobraits – veiksmīgi attīra zobus no aplikuma radot gludu un spīdīgu emalju, noņem dzeltenīgo aplikumu, kuru rada stipras tējas, kafijas, cigarešu dūmu nosēdumi uz zobiem, radot balinošu efektu.

Sastāvā esošais mikrohidrīns un ksilīts nodrošina normālu mutes dobuma pH līmeni, neitralizē skābes un kavē aplikuma veidošanos, likvidē sliktās baktērijas dziļākos smaganu audos.

Mikrobraits paaugstina siekalās to fermentu izdali, kuriem ir antioksidanta īpašības, tas ir lielisks līdzekli paradonta slimībām pacientiem, ar zobu implantiem, breketu sistēmu un zobu protēzēm. Ir efektīvs līdzeklis smaganu masāžai un mēles attīrīšanai.

Mikrohidrīns – pasargā paradonta audus no brīvo radikāļu veidošanās, ko izraisa patogēnā mikroflora, dod spēku šūnām, regulē vielmaiņu smaganu un zobu audos.

Aleomannānslikvidē iekaisuma procesus mutes dobuma gļotādā, smaganu audos, tam ir antibakteriāla iedarbība, veiksmīgi atjauno bojāto gļotādu.

Viens no svarīgākajiem mikroelementiem zobos ir kalcijs. Cilvēka ķermenī kalcijs kopumā ir 1,5 kg. No tiem 99% atrodas kaulaudos un zobos. Pieaugušajiem diennaktī ir nepieciešams uzņemt 1g kalcija. Augošam organismam, grūtniecēm un bērna barošanas laikā nepieciešams uzņemt 1,4-2 g kalcija diennaktī. Ar uzturu kalcijs uzsūcas tikai no 10-40%, bet pie pārmērīgas kafijas, cukura, saldumu lietošanas kalcijs uzsūcas vēl mazāk.

Tādi preparāti, kā koraļļu kalcijs Coral-Mine, Maģiskais kalcijs, košļājamais kalcijs ar C un D vitamīniem – lieliski uzsūcas stiprinot kaulus un zobus, aizsargā organismu no osteoporozes un kariesa.

Aktivīns, Altimeits, lucerna, melnā rieksta lapas, bērnu garšīgie košļājamie vitamīni – tos lieto stomatoloģisko slimību profilaksei.

Mikroelementicinks un selēns – uzlabo vielmaiņu smaganu audos.

Koenzīms Q-10 – lieto pret smaganu iekaisumu (gingivītu), paradontozi, stomatītu. Eksta-Si – samazina smaganu asiņošanu.

First Food – lielisks imunstimulātors, iedarbojas uz mutes dobumu caur imūno sistēmu. Ginko Biloba – nodrošina pilnvērtīgu asinsriti smaganās.

Pret dažādiem iekaisuma procesiem mutes dobumā var lietot šādus antibakteriālus preparātus: koloidālo sudrabu, skudru koka mizu, lucernu, Aleomannānu, šos līdzekļus var izmantot gan ārīgi, gan iekšķīgi.

Ārīgai lietošanai – sajaucot Aleomannānu ar vitamīnu E un Emu taukiem vai Haizivs aknu taukiem lieto tieši uzliekot uz bojātās vietas vai arī ievadot iekaisušās smaganu kabatās.

Mutes dobuma skalošanai – var izmantot Vannas sāli ar mikrohidrīnu, kam ir antiseptiska, antibakteriāla, spazmolītiska iedarbība, uzlabo asinsriti un limfas riti.

Šī ziņa tika publicēta sadaļā Koraļļu klubs. Pievienojiet to kā grāmatzīmi saite.