Ēriks Delpers IESPĒJA BŪT VESELAM

NEPIECIEŠMIE VITAMĪNI GRŪTNIECĒM

Bērns attīstās atbilstoši tai informācijai, kas viņā uzkrāta ģenētiski jeb “pārmantotības” ceļā, iegūta grūtniecības un dzemdību laikā, kā arī tai, kuru viņš iegūst augot un attīstoties. Kas jāievēro vecākiem, lai viņu nākamais bērns būtu vesels? Svarīgākais priekšnosacījums vesela bērna piedzimšanai ir pilnvērtīgas dzimumšūnas. Tāpēc, plānojot ģimeni, kā sievietei, tā vīrietim jārūpējas par savu veselību, jālikvidē slimību perēkļi organismā. Pēcnācēja veselība atkarīga no abiem topošajiem vecākiem.

Vai jūs zināt, ka visi cilvēkā esošie orgāni auglim attīstās līdz 9. grūtniecības nedēļai, pēc tam tie tikai pilnveidojas. Pēcdzemdību atvaļinājumā sievietes iet ap 10.-12. nedēļu, bet visi dzīvībai un bērna tālākai attīstībai nepieciešamie un svarīgie procesi jau ir notikuši. Tieši vitamīni un minerālvielas nodrošina pilnvērtīgu mazuļa kaulu, zobu un visa organisma orgānu un to sistēmu augšanu un attīstību.

Bet kā jau jūs noteikti visi zināt, ka pat ar veselīgu un līdzsvarotu uzturu ir ļoti grūti uzņemt visus vajadzīgos vitamīnus un minerālvielas. Grūtniecības laikā tie ir nepieciešami vēl vairāk un lielākās devās, nekā citkārt. Ļoti svarīgi būtu apspriest iespēju lietot papildus uztura bagātinātājus. Mazuļa attīstībai ir nepieciešami visi vitamīni un minerālvielas, tomēr atsevišķas uzturvielas ir īpaši nozīmīgas, tāpēc tās jāuzņem lielā daudzumā.

Tie būtu A vitamīns (nepieciešams augļa kaulu un zobu veidošanai, nedrīkst pārdozēt!). No Koraļļu kluba produktiem žibulīši – satur ne tikai A vitamīnu, bet arī tik ļoti nepieciešamos C un B grupas vitamīnus, minerālvielas, silīciju un dzelzi. Folskābe (B9 vit.)– B grupas vitamīns, kas parasti ātri izsīkst organismā, dzerot stipru tēju, kafiju, lietojot pretapaugļošanās tabletes. Pastiprināti Folskābe būtu jālieto kā piedeva uzturā sievietēm, kas gatavojas grūtniecībai un īpaši svarīgi grūtniecības pirmajās nedēļās pēc apaugļošanās kopā ar B6 vitamīnu. Tā nepieciešama, lai normāli dalītos šūnas un rastos DNS.

Folskābe arī veicina ēstgribu un gremošanai vajadzīgo skābju izdalīšanos. Tā palīdz novērst daudzus defektus bērna attīstībā, saistītus ar iekšējo orgānu un nervu sistēmas patoloģijām. Ja grūtniecei ir zems folskābes līmenis organismā, iespējami sarežģījumi grūtniecības gaitā, ieskaitot spontāno abortu, neiznēsāta bērna piedzemdēšana-priekšlaicīgas dzemdības. Tāpat arī folskābe ir neaizvietojams līdzeklis, lai novērstu pēcdzemdību depresiju.

B grupas vitamīni nepieciešami normālai dzīvības procesu norisei un labsajūtai. Tie ir ūdenī šķīstošie vitamīni. Nozīmīgākie B grupas vitamīni augļa attīstībā – vitamīns B6 novērš hormonālos traucējumus, stiprina nervu sistēmu, antidepresants, paaugstina garīgās un fiziskās darba spējas, uzlabo smadzeņu audu vielu metabolismu – vielmaiņu. Vitamīns B12 – normalizē arteriālo spiedienu, atjauno nervu audu struktūru, piedalās dažādu aminoskābju sintēzē, labvēlīgi ietekmē nervu sistēmu, aktivizē asins sarecēšanas procesus. Uzmanību!!! Ja ir saaukstēšanās, gripa, vīruss u.c., atveseļošanās laikā atteikties no “B” grupas vitamīniem, jo ar to barojās arī vīrusi un baktērijas!

Grūtniecības laikā, ieteicams, lietot arī melnā rieksta lapas. Tās satur vitamīnus, minerālvielas, aminoskābes, linolskābi (kas ir tauku vielmaiņas regulators, sekmē holesterīna un cukura līmeņa pazemināšanos asinīs, nepieciešams, lai grūtniecības laikā nerastos strijas un āda būtu elastīga). Melnā rieksta lapas satur 8x vairāk C vitamīnu, kā upenes un 50x vairāk kā C vitamīna, kā citroni. Ja sieviete grūtniecības laikā neuzņem pietiekoši C vitamīnu, tad ir ap 70% palielināts augļapvalka plīsuma risks.

D vitamīns – nodrošina kalcija uzsūkšanos un veicina normālu kaulu un zobu attīstību. No Koraļļu kluba produktiem šai gadījumā lieliskas ir minamīna tabletes (pa ½ tabl.), kas satur D3 vitamīnu, C, E vitamīnus un 15 aminoskābes. Ļoti nepieciešams, kad ir slikta pašsajūta, nogurums, arī pie saaukstēšanās, u.c.

E vitamīns – dzīvībai svarīgs vitamīns, kas ietekmē visa organisma darbību (īpaši hormonālās un endokrīnās sistēmas darbību un attīstību). E vitamīns aizsargā organismu no brīviem radikāļiem, uzlabo ādas izskatu, paātrina

tās sadzīšanu, stiprina nervu šūnas, nepieciešams sirds un asinsvadu sistēmai u.c. Koraļļu klubs piedāvā E vitamīnu ar Flavagana mikroklasteriem, kas pastiprina E vitamīna antioksidanta īpašības un garantē 100% vitamīna uzsūkšanos organismā. E vitamīns ir arī produkta Omega 3/60 sastāvā.

Omega 3/60. Zivju eļļas sastāvā esošās taukskābes atrodas katras mūsu šūnas apvalkā. Ir atklāts, ka bērni, kuru mātes grūtniecības laikā lietojušas zivju eļļu, ir attīstītāki, viņu intelekta koeficients ir krietni augstāks nekā vienaudžiem, kas nav regulāri saņēmuši taukskābes, jo tās arī stimulē smadzeņu sūnu darbību un attīstību. Produkts Omega 3/60 sastāv 60% no neaizvietojamām omega 3 un polinepiesātinātām taukskābēm, omega 6 taukskābēm. Šīs taukskābes ir ļoti grūti uzņemt ar pārtiku, citas pat pārtikā nav.

Mātes pienam un tieši omega 3 taukskābēm ir būtiska loma maza bērna smadzeņu attīstībā. Mātei zaudējot šīs taukskābes ar pienu, rodas to deficīts, tāpēc var būt pēcdzemdību depresija. Omega 3/60 obligāti lietot sievietēm, kurām mēdz būt slikts garastāvoklis, jo taukskābes ir ļoti svarīga nervu šūnu sastāvdaļa. To trūkums bojā nervu šūnu struktūru un spēju normāli funkcionēt.

Dzelzs – palīdz organismam veidot jaunas asins šūnas, kas auglim piegādā skābekli un uzturvielas. Grūtniecības beigās sievietes organismā ir divreiz vairāk asiņu, nekā tās sākumā, tāpēc arī dzelzs jāuzņem 2x vairāk. Grūtniecības beigās augļa organismā būs dzelzs krājumi nākamajam pusgadam. Jaundzimušajam šajā laikā parasti uzturā saņem maz dzelzs, tāpēc ir svarīgi, lai jau pirms nākšanas pasaulē viņam būtu dzelzs rezerve. Ja dzelzs ir par maz, lai veidotos eritrocīti, sāk izpausties dzelzs deficīta anēmijas simptomi. Ja trūkst dzelzs, tad ir lielāks nogurums nekā parasti, viegla aizkaitināmība, koncentrēšanās grūtības, var kļūt uzņēmīga pret slimībām, infekciju. Kalcijs samazina dzelzs uzsūkšanās spējas, tāpēc nekad nevajadzētu lietot dzelzi kopā ar kalciju. Dzelzs uzsūkšanās spēju var palielināt lietojot kopā ar C vitamīnu.

Kalcijs – mūsu koraļļu kalciju Alka Mine var lietot arī visā grūtniecības laikā. To nevajag pārdozēt. Kalcijs nepieciešams, lai jaundzimušajam būtu stipri kauli un zobi, mūs tas apgādā ar tik ļoti nepieciešamo skābekli visas šūniņas, līdz ar to nodrošina arī mazuli ar nepieciešamo skābekļa daudzumu, kā arī mēs vēl saņemam papildus 70 mikroelementus. Ja kalcijs nenonāk organismā pietiekošā daudzumā, tad organisms var sākt ņemt kalcija jonus no kauliem, lai nodrošinātu pašu galveno dzīvības funkciju uzturēšanu – saglabātu asinis sārmainas. Atšķirībā no citiem kalcija produktiem – koraļļu kalcijs Coral- Mine ir jonu formā, un organisms to var sākt izmantot tūlīt pēc nokļūšanas mutē.

Selēns – nepieciešams un neaizstājams mikroelements. Selēna deficīts izraisa organisma šūnu membrānu bojājumus, tāpēc mazinās bioloģisko procesu enerģētiskais nodrošinājums un šūnu dzīvotspēja.

Cinks– svarīgs mikroelements ar antioksidanta īpašībām. Cinks nepieciešams 80 fermentu darbībai organismā.

Ikdienā grūtniecēm, ieteicams, lietot šādus uztura bagātinātājus: lucernu, altimeitu, aktivīnu, superuzturu, spirulīnu briketēs vai tabletēs. Ja slikta dūša – asimilatoru, acidofilus vai mega acidofilus, melnā rieksta lapas, papaiju, hlorodofilus.

Saaukstēšanās, ARS u.c. līdzīgu saslimšanu gadījumā ieteicams: ehināceja, skudru koka miza, melnā rieksta lapas, pirmpiens, zāļu maisījums vai tinktūra Nr.2, Nr.3 un Nr.7, minamīns, silts koraļļu kalcija Coral- Mine ūdens, žibulīši, mikrohidrīns plus.

Ja esi satraukta, norūpējusies: lecitīns, lucerna, minamīns, omega 3/60, koloidālais zelts. Ādas un ķermeņa kopšanai: emu dziedējošs balzāms ar tējas koka eļļu, aloe gēls ar mikroklasterim, nutra firm ķermeņa losjons un dušas želeja

Grūtniecības laikā vajadzētu atteikties no tādiem produktiem, kā Lakricas sakne, Eksta-Sī, Enduro-Max, Kolo vada-pluss.

Šī ziņa tika publicēta sadaļā Koraļļu klubs. Pievienojiet to kā grāmatzīmi saite.