Ēriks Delpers: grāmata DZĪVĪBAS LIKUMI


 

UZTURS

Pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs ir viens no svarīgākajiem labas veselības priekšnoteikumiem. Cilvēka organisms sastāv no divpadsmit orgānu sistēmām un katrai no tām ir nepieciešams savs daudzums aminoskābju, olbaltumvielu, tauku, vitamīnu, minerālvielu, fermentu un citu vielu. Svarīgi organismam dot pietiekamā daudzumā visu, lai tas spētu pats pilnvērtīgi funkcionēt un cīnīties ar slimību izrausošiem faktoriem.

Gudrība cilvēkā ienāk uzkrājot pieredzi, apgūstot zināšanas un, protams, ieklausoties savā sirdsbalsī. Gudrs cilvēks mācās arī no citu pieredzes. Zināšanas par pareizu uzturu ienāk pakāpeniski, lielāko tiesu ar pieredzi. Labāk būtu saklausot gudrību, to uzreiz pielietot.

Psalmi 23:1-3

Tas Kungs ir mans gans, man netrūks nenieka. Viņš man liek ganīties zāļainās ganībās. Viņš mani vada pie skaidra ūdens. Viņš atspirdzina manu dvēseli un ved mani pa taisnības ceļiem Sava Vārda dēļ.

Ikdienā ēdam trīs reizes un produktu saturs bieži vien ir vienveidīgs. Paiet gadi un organismā sāk izteikti trūkt daudz minerālvielu, vitamīnu un citu svarīgu produktu. Labi, ja cilvēks ir iemācījies ieklausīties sevī un uzsāk papildus lietot tos produktus, kurus prasa organisms. Bet ja tas tā nav, tad papildus uzturā jāsāk lietot uztura bagātinātāji. Tie ir dabīgas vielas, ko lieto ierobežotā daudzumā nepilnvērtīga vai nesabalansēta uztura bagātināšanai.

Valstīs, kur vidējais dzīves ilgums pārsniedz astoņdesmit gadu robežu, jau sen papildus uzturā lieto dabīgus uztura bagātinātājus. Ja cilvēka šūnu smalkajā struktūrā- molekulās un atomos iztrūkst minerālvielu, tajās iestājas vājums. Atomi molekulās ir savienoti savstarpējās ķēdēs. Ja kāda mikroelementa iztrūkst, tad šī atomu ķēde ir nepilnīga un molekula ir vāja.

Darbā vai sportojot līdz ar sviedriem no organisma tiek izvadītas izmantotās minerālvielas. Tātad ik dienu mēs zaudējam daudz mikroelementu. Līdzīgi, kā vīnogu ķekarā- ja izrauj pusi no ogām, tas izskatās sairis. Mikroelementus vajag atgriezt ar pareizu uzturu. Ja šūnas ir vājas, tad tām ar baktērijām un slimībām nav spēka cīnīties.

Tikai pareizs un pilnvērtīgs uzturs spēj organismam atgriezt iztrūkstošās vielas un dot nepieciešamo enerģijas daudzumu. Cilvēks, protams, pats izlemj, vai ieklausīties labā padomā un sākt domāt par savu veselību vairāk vai nē.

Ir jāzina zelta likums- Dievs cilvēku radīja kā pašu pilnību. Organisma šūniņas zina savas funkcijas un tās vienmēr izpildīs, ja tām pietiks spēka. Tātad cilvēkam pašam par sevi ir jādomā un organisms jānodrošina ar visu nepieciešamo.

Viss Dieva radītais rada patiesu izbrīnu. Cik lieli ir Dieva darbi mūsos un cik pilnīgi mēs esam radīti!

To zinot, vienmēr ir jābūt pārliecinātam- ja organismam dodam pilnvērtīgu uzturu, tad tas savu darbu paveiks. Iekavētās dienas atstāj būtiskas pēdas un daudzviet organismā iestājas vājums. Mūsu miesa ir dota visai dzīvei un nav iespējams nomainīt pirkstu vai kādu locekli. Tas, kas mums no Dieva dots- tas ir uz mūžu. Tas mums ir jāauklē un par to jārūpējas.

Mateja ev.6:22-23

 Miesas spīdeklis ir acs; ja nu tava acs ir skaidra, tad visa tava miesa būs gaiša. Bet, ja tava acs ir nevesela, tad visa tava miesa būs tumša. Ja tad gaišums, kas tevī, ir tumsība, cik liela būs tumsa.

Veselā miesā ienāk vesels gars. Gars ir pati pilnība un tas var ienākt harmoniskā un pilnvērtīgā vidē. Pirms Kristus Otrās atnākšanas Dievs vēlās, lai ikviens cilvēks savu miesu sakopj, lai tajā varētu ienākt Svētais Gars un izdarīt radošu sagatavošanas darbu. Kristus atnākšana- tie ir vislielākie svētki. Tajā laikā izšķirsies ikviena liktenis. Ja cilvēkā nebūs gara gaismas, tad to gaida bēdas.

Atoms ir neparasti mazs. Ja cilvēka matu varētu palielināt tik stipri, ka savos apmēros tas sasniegtu zemeslodes apmērus, tieši tā palielināts atoms sasniegtu 0,2 milimetru izmēru. Atoms pats par sevi jau ir vesela pasaule. Atomi, savienojušies savā starpā Dievam zināmā kārtībā, veido visu, kas ir materiālajā pasaulē.

Ir jāuzticas Dieva radītajai pilnībai. Mūsu organisms pašā pamatā ir ļoti pilnīgs. Cilvēce to ir izzinājusi tikai par 5%. Mūsu domāšana, mūsu prāts, mūsu dzīvība- tas viss cilvēkam ir neatklāts noslēpums. Tas pieder Radītājam, mūsu Dievam.

Cilvēks ar domu atomu darbību izmainīt nevar. Tā daļa jau pilnīgi pieder Dievam. Gudrs cilvēks patvērumu meklē pie Dieva. Cilvēks ir nemierīgs līdz laikam, kamēr atrod mieru pie Dieva gudrības.

Laiks, kurā mēs dzīvojam, prasa īpašu gudrību un zināšanas. Veikalus ir pārpludinājušas preces ar veselībai bīstamiem konservantiem un krāsvielām. Tās veicina onkoloģisko saslimšanu, alerģiju, rada nervu sistēmas traucējumus. Aptiekas pildās ar jauniem ķīmiskiem medikamentiem. Daudzi no tiem izmaina slimnieka stāvokli, bet neuzlabo veselības stāvokli.

Jau kopš Ādama un Ievas laikiem, organisms atpazīst un pārstrādā tikai dabīgus produktus. Jā, lietojot ķīmiskas zāles organismā notiek dažādi ķīmiski procesi, bet tie miesu kopumā tikai vājina.

Doma, ka ķīmiskie medikamenti atrisinās cilvēces veselības problēmas- ir vislielākie maldi. Jo ātrāk zinātnieki to sapratīs, jo labāk. Vajadzētu turpināt strādāt pie dabīgu zāļu ražošanas. Tur vēl ir daudz neatklātu brīnišķīgu zāļu kombināciju.

I Mozus 1:29

Un Dievs sacīja: “Redzi, Es jums esmu devis visus augus, kas nes sēklu, kas vien ir zemes virsū, un visus kokus, kas augļus nes, kam sēkla sevī; tie lai jums būtu par ēdamo.

Tūkstošu gadu laikā cilvēce ir iepazinusi svarīgākos dabīgos medikamentus un tos izmanto. Vajadzētu to darīt daudz drošāk.

Kopumā organismam ir nepieciešami 12 vitamīni, 70 mikroelementi, 28 aminoskābes, šķiedrvielas, fermenti un citas vielas. To ikdienā ir grūti novērtēt, kuru ir pietiekoši un kuru trūkst. Tāpēc pasaulē jau dažus vairākus desmitus gadu ir izveidoti uztura bagātinātāji, kas aptver visas organismam nepieciešamās vielas.

Tie nav dārgāki par ikdienas produktiem vai dzērieniem. Uztura bagātinātāji ir gudrāk un pārdomātāk veidoti, lai ietvertu visu, kas organismam nepieciešams. Tie ir sabalansēti un bagātināti. Tie dod spēku šūnām un organisms spēj atrisināt radušās problēmas.

No daudzu gadu pieredzes varu teikt, ka arī veselam cilvēkam periodiski ir nepieciešams lietot uztura bagātinātājus. Ikdienā dzeru ar Sango koraļiem bagātinātu ūdeni, lietoju lucernu, lecitīnu, melnā rieksta lapas, žibulīšus, cinku un citus.

Tieši Kristus vārdi man deva liecības spēku par to nozīmi un daudzi tagad tos lieto ikdienā. Vesela cilvēka miesa spīd gaismā, jo gars sakārtotā miesā spēj viegli ienākt. Līdz ar garu, organismā ienāk dzīvības enerģija- tātad veselība.

Mateja ev. 6:25-26

Tāpēc Es jums saku: nezūdaities savas dzīvības dēļ, ko ēdīsit un ko dzersit, ne arī savas miesas dēļ, ar ko ģērbsities. Vai dzīvība nav labāka nekā barība? Un vai miesa nav labāka nekā drēbes?

 Skataities uz putniem gaisā: ne tie sēj, ne tie pļauj, ne tie sakrāj šķūņos, un jūsu Debesu Tēvs tos baro. Vai tad jūs neesat daudz labāki nekā viņi?

Kā liecina pasaules statistika, cilvēka veselība tikai 10% gadījumos ir atkarīga no medicīnas, bet pārējos 90%- no mums pašiem. Vispirms lai ir vēlēšanās būt veselam un ticība tam, ka tas ir iespējams. Tad organisms ir pietiekoši jāpadzirda, jāpabaro un jāattīra.

Ūdenim ir jābūt tīram, dzīvam, bioloģiski pieejamam, strukturētam un bagātam ar mikroelementiem. Bez ūdens cilvēks dažu dienu laikā var aiziet bojā. Pieaugušam cilvēkam ūdens sastāda vidēji 75% no svara, vecumdienās- apmēram 58- 65%. Tātad novecošanas process tiešā veidā ir saistīts ar ūdens zudumu organismā.

Lai šūnas varētu asimilēt krāna ūdeni, organismam krietni vien ir jānopūlas. Organisms šim procesam tērē līdz 10% enerģijas. Ūdenim ar savā fizikālajām un ķīmiskajām īpašībām būtu jābūt līdzīgam asins rādītājiem.

Labāk dzert avota vai akas ūdeni. Tāds ūdens ir dzīvs. Tas ir pareizi strukturizēts. Krāna ūdens, kas izgājis caur sūkni, daudziem filtriem un māju pagrabiem ir ar sajauktu struktūru. Tas ir uzņēmis apkārtējo enerģētiku un kļuvis lietošanai nederīgs. Vārīts ūdens ir nedzīvs. Viss tas, kas likts klāt dzeršanai, to bagātina, bet neatdzīvina.

Lietojot ūdeni bagātinātu ar Sango koraļļu kalciju organisms bagātinās ar 70 mikroelementiem, ar skābekli. Tiek izvadīti toksīni, sārņi. Koraļļu kalcijs pārveido ūdeni par dzīvu ūdeni. Tas ūdens smalko struktūru izveido par pareizu un spēj normalizēt skābju- sārmu līmeni organismā.

Koraļļu ūdens pēc sava ķīmiskā sastāva ir līdzīgs mūsu starpšūnu šķidrumam, tāpēc tas lieliski asimilējās. Tas iedzerts uzlabo šūnu vidi un tajās labāk spēj darboties mūsu gars.

Mateja ev. 6:27-30

            Kurš jūsu starpā var ar zūdīšanos savam mūžam pielikt kaut vienu olekti? Un kāpēc jūs zūdāties apģērba dēļ? Mācaities no puķēm laukā, kā tās aug: ne tās strādā, ne tās vērpj, tomēr Es jums saku: ir Salamans visā savā godībā nav tā bijis apģērbts kā viena no tām.

 Ja tad Dievs zāli laukā, kas šodien stāv un rīt tiek iemesta krāsnī, tā ģērbj, vai tad ne daudz vairāk jūs, jūs mazticīgie?

Šūnas sava mūža laikā spēj atjaunoties noteiktu skaitu reižu. Šūna nepieciešamo dzīvības spēku saņem no gara un no uzturvielām. Gara spēks cilvēkā ir visai konstants lielums, bet uzturvielu kvalitāte- mainīgs lielums. Ja nodrošinām šūnas ar pilnvērtīgu uzturu, tad tās ir spēcīgas un nodzīvo pilnu savas dzīves ciklu.

Vairums šūnu dzīves ilgums ir līdz septiņiem gadiem. Ja ikdienas uzturs ir bijis vājš, tajā iztrūkušas minerālvielas, vitamīni un citas vielas, tad šūnu dzīves ilgums krasi samazinās.

Cilvēka dzīve arī dalās septiņu gadu ciklos. Ja šūnas nenodzīvo pilnu dzīves ciklu, tad arī samazinās arī cilvēka cikla gadu skaits. Ja kādam cilvēkam uztura šūnu dzīves cikls samazinās par diviem gadiem, tad pēc desmit cikliem kopumā viņš zaudē divdesmit savus dzīves gadus. Tāpēc lai nav brīnums, ka daudzi cilvēki, it sevišķi vāji attīstītās valstīs, kur uzturs ir bēdīgs, nesasniedz septiņdesmit gadu robežu. Par cēloni tam, protams, var būt arī alkohols, narkotikas vai slimības.

Uzturam ir jābūt pilnvērtīgam un pietiekamam. Mikroelementi organismam ir vajadzīgi kā miesas pirmsākuma pamats atomu un molekulu līmenī. Tāpat citi uztura bagātinātāji, kas pagatavoti no dabīgām vielām un izvēlēti kā labākie no daudziem pasaules kontinentiem un valstīm, dāvā organismam spēku, harmoniju un stimulē organismu uz sakārtotību un veselību. Spēcīga šūna spēs uzvarēt slimību. Gēnu līmenī katrai šūnai ir pietiekoši informācijas, kā viņai rīkoties konkrētā situācijā un kā uzvarēt slimību.

Mateja ev. 6:31-33

            Tāpēc jums nebūs zūdīties un sacīt: ko ēdīsim, vai: ko dzersim, vai: ar ko ģērbsimies? Jo pēc visa tā pagāni dzenas; jo jūsu Debesu Tēvs zina, ka jums visa tā vajag.

 Bet dzenieties papriekš pēc Dieva valstības un pēc Viņa taisnības, tad jums visas šīs lietas taps piemestas. Tāpēc nezūdaities nākamā rīta dēļ, jo rītdiena pati par sevi zūdīsies. Ikvienai dienai pietiek pašai savu bēdu.

Dievs vēlas cilvēkus darīt veselus ne ar ķīmiskām, bet dabīgām vielām. Kas to pieņem, tas saņem garā stiprinājumu un svētību. Dieva radītais ir pati pilnība. Dabā arī ir atrodama pilnība. Cilvēks ar saviem izgudrojumiem nekad nevarēs pārspēt Radītāja pilnību. Kad mēs atzīstam un uzturā lietojam to, kas ir Viņa roku darbs, tad iegūstam veselību un dzīves spēku.

Senatnē, kad Mozus sagatavoja savu tautu izvešanai no Ēģiptes, Dievs noteica nosacījumus un kas tos izpildīja, tos cilvēkus Viņš arī paglāba. Jēzus Kristus man teica, ka līdzīgi tāpat ir arī šodien- kas ticēs Dieva nodomam un lietos dabīgos uztura bagātinātājus, tos Dievs iezīmēs un sagatavos Viņa atnākšanai. Laimīgs ikviens, kas pieņem šo gudrību un bagātību.

Svētību cilvēks saņem atkarībā no ticības un miesas tīrības. Tikai sakārtotā un harmoniskā vidē var darboties Dievs, jo Viņš ir pati pilnība. Cilvēkam svarīgākais ir saņemt Svētā Gara augļus, jo tā ir pati dzīvība. Šie augļi ir mūsu alga par ticības apliecinājumu Dieva darbos. Tā ir bijis visos laikos, ka viss jaunais ienāk ar lielām grūtībām. Gaismas cilvēki labajam tic pirmie un pirmie arī iegūst.

Par visiem vairāk cilvēku mīl Dievs un savam mīļajam bērnam Viņš dāvā visu to labāko. Sirds vienmēr pasaka priekšā- kas dzīvē ir galvenais. Arī saistībā ar uzturu- ir jāiemācās ikdienā lietot to, ko prasa organisms. Bērns to parasti skaidri jūt, bet pieaugušajam ir uzmanīgi jāieklausās ko gars saka priekšā.

Ir zelta likums- visu ko ēdam vai dzeram, ir jāsvētī. Miesa ir Dieva radīta un vēlas lietot tikai svētītu ēdienu. Nesvētītu ēdienu organisms spēj izmantot tikai 60% no tā vērtības. Ēšana arī ir garīgs process, jo jāpabaro arī dvēsele un gars.

Izsalkuma brīžos enerģiju dāvā gars un tā ir daudz tīrāka un pilnīgāka. Izsalkums padara dzīvi ilgāku. Gavēnis cilvēkam ir nepieciešams veselības dēļ un galvenais- garīgai uzplaukšanai. Gavēņa laikā uztura vietā cilvēks enerģiju saņem caur garu no paša Dieva. Tāpēc svarīgi ir gavēt Tam Kungam par godu un klusībā, lai tikai Viņam tas zināms.

Mateja ev.6:16-18

Un, kad jūs gavējat, tad neesiet saīguši kā liekuļi; jo tie dara savus vaigus nejaukus, lai rādītos ļaudīm kā gavētāji. Patiesi Es jums saku: tiem jau ir sava alga. Bet, kad tu gavē, svaidi savu galvu un mazgā savu vaigu, ka tu nerādies ļaudīm kā gavētājs, bet savam Tēvam, kas redz slepenībā. Un tavs Tēvs, kas redz slepenībā, tev to atmaksās.

Izsalkums organismu mobilizē. Parādās dziļākas prāta spējas un labas domas. Gavējot ieteicams lietot labu ūdeni un nedaudz rudzu maizi. Pēc gavēšanas ēšanu ieteicams sākt ar augli.

Nedēļā reizi, piektdienās, būtu ieteicams atturēties no gaļas un citiem stipriem ēdieniem. Svētdienās, kad miesa atpūšas, ieteicams dot atpūtu arī kuņģim. Reizi mēnesī, piektdienā, būtu ieteicams vispār atturēties no ēdiena, lietojot tikai ūdeni.

Gavēņa laikā atmostas gara enerģija šūnās un atjaunojas viss organisms. Gavēņa laikā ir ļoti patīkamas izjūtas, jo mūsu miesu apciemo Tas Kungs. Gavēt, tas nenozīmē badoties. Ūdens, maize un kāds auglis lai nedaudz arī nodarbina kuņģi. Gavēt vajag ar nodomu, līksmi un prieku.

Mateja ev. 26:26

 Bet, tiem vēl ēdot, Jēzus ņēma maizi, svētīja, pārlauza un deva to Saviem mācekļiem un sacīja: “Ņemiet, ēdiet, tā ir Mana miesa.”

            Cilvēkam nevajag daudz ēst. Visam ēdienam ir jāpārstrādājas pilnīgi bez atlikuma. Maize ir tas produkts, kas dod visvairāk enerģijas un pārstrādājās pilnīgi. Maizes dotā enerģija aizceļo pat līdz vissmalkāko šūnu daļiņu līmenim. Spēku vairāk dod rudzu maize. Par maizi vairāk enerģijas dod vienīgi graudi. Dienai pietiktu tikai saujas kviešu graudu. Maize ir Dieva ēdiens cilvēkiem.

Lūkas ev. 14:15

 Kāds no galda viesiem, to dzirdēdams, sacīja: “Svētīgs, kas ēdīs maizi Dieva valstībā!”

Diedzēti graudi, medus ir pateicīgs  un sātīgs ēdiens. Periodiski tos vajadzētu lietot, lai pilnvērtīgi papildinātu visas šūnas ar enerģiju.

Pirmie cilvēki pārtika no augļiem. Tie organismu tīra un papildina ar vitamīniem. Augļi veicina labas domas. Dārzeņi bagātina ar minerālvielām un vitamīniem.

Gaļa organismam ir kaitīga. Organismam ir nepieciešams daudz enerģijas, lai to pārstrādātu. Vardarbība dzīvnieku nokaujot, to organismā rada indes. Ar gaļas ēdienu organisms saņem arī zemākas vibrācijas un negatīvas enerģijas. Tas var būt slimību cēlonis. Veģetārisms ir izārstēšanās metode.

Uzturā ir nepieciešams lietot arī zivis. Tās Dieva dotas, lai cilvēka organisms iegūtu daudz enerģijas un uzturvielu. Ēdiena gatavošanas procesā ir jāieliek sirds un dvēsele. Tajā ir jāieliek arī mīlestība.

Ēšanas procesā veidojās cilvēka veselība. Vispirms, lai ir dota ēdienam svētība un tad ēšanas laikā, lai piedalās arī domas. Vienaldzīgi ēstu ēdienu organisms uzņem slikti. Jāēd ir bez steigas, pilnīgi sakošļājot un domājot, lai tas organismam dod labumu. Limfa mutes dobumā jau pirmā paņem daļu uzturvielu un pa tiešo novada līdz šūnām. Pareizi ēst, nozīmē uzņemt uzturvielas pilnvērtīgi.

Ēšana nozīmē Dieva dāvāto dzīvības spēku uzņemšana no dabīgiem produktiem. Ēst vajag nedaudz mazāk, nekā gribās. Ēšana ir nopietns pasākums. Organisms par sāta sajūtu paziņo ar nokavēšanos. Pārmērīga ēšana novārdzina. Nedrīkst ēst vecus ēdienus. Nedrīkst ēst vienveidīgus ēdienus.

Mateja ev. 7:7-8;12

Lūdziet, tad jums taps dots; meklējiet, tad jūs atradīsit; klaudziniet, tad jums taps atvērts. Jo ikviens, kas lūdz, dabū, un, kas meklē, atrod, un tam, kas klaudzina, taps atvērts.

Būsim skaisti un veseli! Ticēsim Kristus maizes brīnumam! Lai ir pateicība Dievam par doto iespēju ticībā būt stipriem un veseliem!